RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

29
img
5 atutów pracy pośrednika

Marzec 2020

Praca pośrednika to świetny zawód dla osób pewnych siebie, przedsiębiorczych i ceniących pracę z ludzi. Jest wiele powodów, dla których warto rozpocząć swoją przygodę z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Sprawdź pięć zalet najczęściej wymienianych przez agentów!


27
img
Przedsiębiorczy agent, czyli jaki?

Luty 2020

Przedsiębiorczość to głównie optymizm i dynamizm w działaniu, umiejętność analizy, podejmowania inicjatywy, bogactwo emocjonalne i intelektualne, solidna wiedza, pomysłowość i asertywność. Co jeszcze? Z pewnością zdolności organizacyjne i przywódcze, umiejętność podejmowania decyzji, a także ambicja, odwaga i pewność siebie. Bez dwóch zdań agent, aby osiągać zamierzone cele, powinien mieć wszystkie z tych cech!


26
img
Coaching agenta – czy warto trenować?

Styczeń 2020

Jak najbardziej! Biura nieruchomości coraz częściej postrzegają wartość pracownika w kontekście Jego kompetencji. Nie mniej ważne jest jego nastawienie i motywacja. Zasadniczym pytaniem jest, czy agent nieruchomości wykazuje zaangażowanie i czy jest zainteresowany kierunkowym rozwojem i doskonaleniem swoich umiejętności. Najważniejsza bowiem jest świadomość potrzeby udziału w szkoleniu coachingowym!


25
img
Co jest najtrudniejsze w pracy agenta?

Styczeń 2020

Zawód agenta nieruchomości to nie tylko plusy, ale też minusy. Pośrednicy nieruchomości zgodnie potwierdzają, że ich praca wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Nie ma ich wiele, ale jak w każdej pracy są takie, które w pewnym stopniu utrudniają pracę. Oto 5 najczęściej wymienianych wad pracy pośredników nieruchomości.


24
img
Idealny agent nieruchomości
jakie cechy i umiejętności są niezbędne w tej pracy?

Grudzień 2019

Praca agenta nieruchomości nie należy do łatwych oraz posiada specyficzne cechy, takie jak np. nienormowane godziny pracy. Podobnie wygląda kwestia zarobków. Ich dokładna wysokość zależy w głównej mierze od skuteczności. Sprawdźmy, jaka agencja nieruchomości w Katowicach sprosta naszym oczekiwaniom. W tym celu wymieniamy najważniejsze cechy oraz umiejętności dobrego pośrednika nieruchomości.


23
img
Czym dokładnie zajmuje się agent nieruchomości?

Grudzień 2019

Zawód ten wciąż owiany jest pewną tajemnicą. Na rynku funkcjonuje naprawdę wielu agentów nieruchomości, ale gdy przychodzi co do czego, czy potrafimy dokładnie powiedzieć, co leży w gestii takiej osoby. Postanowiliśmy prześwietlić ten zawód, w jaki sposób działają agencje nieruchomości w Katowicach, ile zarabia agent, jaka jest charakterystyka pracy typowa dla tego zawodu? Agent nieruchomości – jakie są jego obowiązki? Nieprzypadkowo synonimiczną nazwą […]


22
img
W jaki sposób rozpocząć karierę agenta nieruchomości?

Grudzień 2019

Do roku 2014 agent nieruchomości należał do grona zawodów prestiżowych. Aby świadczyć tego typu usługi, niezbędne było wykształcenie kierunkowe, a także państwowa licencja uprawniająca do wykonywania zawodu. Dzisiaj, każdy może zostać pośrednikiem nieruchomości, ale biorąc pod uwagę konkurencję, nie jest to zadanie łatwe. Postanowiliśmy sprawdzić, co stanowi najsilniejsze atuty w rękawie osoby aplikującej na to stanowisko.


21
img
Jak powinien się nosić agent nieruchomości?

Czerwiec 2019

Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, ale… są profesje, w których to powiedzenie raczej nie jest respektowane. Jedną z nich jest branża nieruchomości. Od pośredników wymaga się schludnego, eleganckiego i przede wszystkim profesjonalnego ubioru. To bowiem jak się prezentujemy, przekłada się na to, jak odbierają nas klienci. W tym zawodzie bardziej obowiązuje zasada „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Jak więc się nosić, by wzbudzać zaufanie?


20
img
Czego nie mówić podczas rozmów z klientami?

Kwiecień 2019

Zawód agenta nieruchomości wymaga bardzo wysoko rozwiniętych kompetencji komunikacyjnych. Czasami jedno niefortunne zdanie może położyć się cieniem na całej współpracy, a nawet doprowadzić do jej zarwania. W tej profesji warto więc nad wyraz liczyć się ze słowami, by nie urazić klienta. Jakie sformułowania są zabronione? Oto krótki przegląd stwierdzeń, które nigdy nie powinny paść z ust profesjonalnego pośrednika.


19
img
Dzień z życia agenta nieruchomości

Kwiecień 2019

Myślisz o karierze agenta nieruchomości, ale nie wiesz, czego możesz się spodziewać? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł, w którym dowiesz się, jak wygląda typowy dzień z życia pośrednika. Dzięki temu łatwiej ocenisz, czy to praca dla Ciebie.


18
img
Agent nieruchomości – dlaczego warto?

Kwiecień 2019

Myślisz o przebranżowieniu? Obecna praca Cię nudzi? Brakuje Ci kontaktu z ludźmi, nowych wyzwań lub poczucia realnego wpływu na to, co robisz? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie idealną propozycję pracy. To agent nieruchomości! Zawód, którego podjęcie nie wymaga kończenia długoletniej szkoły. Jedyne czego potrzebujesz to zapału, energii, wytrwałości i wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. To na początek wystarczy, by rozwinąć skrzydła jako pośrednik nieruchomości. Sprawdź, dlaczego warto.


17
img
Dyscyplina – drugie imię dobrego agenta nieruchomości

Grudzień 2018

ORGANIZACJA PRACY AGENTA NIERUCHOMOŚCI
Już kilka razy pisaliśmy o tym, czym powinien charakteryzować się dobry agent nieruchomości. Ważna jest przede wszystkim wiedza branżowa, kwalifikacje, kompetencje marketingowe i umiejętność pracy z ludźmi. Jednak wszystko to nie zapewni nam sukcesu, jeśli nie będziemy dobrze zorganizowani. Jak wprowadzić codzienną dyscyplinę w pracy pośrednika nieruchomości? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym artykule.


16
img
Jak osiągnąć sukces w branży nieruchomości?

Grudzień 2018

Zostań agentem z prawdziwego zdarzenia! Zawód pośrednika nieruchomości cieszy się niegasnącą popularnością, jednak sukces w branży osiągają nieliczni. Zacząć jest łatwo, ale tylko prawdziwym zaangażowaniem i pasją można utrzymać się w zawodzie i przekuć swoje talenty w naprawdę atrakcyjne zarobki. Co jest więc gwarancją sukcesu dobrego agenta nieruchomości? Poznaj najważniejsze czynniki. Po pierwsze, wiedza Bez tego ani rusz. Jeśli myślisz o karierze agenta nieruchomości, nastaw się na gruntowną […]


15
img
Agent nieruchomości 2.0

Październik 2018

Digitalizacja wkrada się niemal we wszystkie profesje. Również agent nieruchomości nie może w dzisiejszych czasach poprzestać na standardowych formach komunikacji. Jeśli zależy Ci na skuteczności, musisz zdawać sobie sprawę, że coraz młodsi klienci są przyzwyczajeni do zupełnie innych form poszukiwania nieruchomości. Wymagają też odmiennego podejścia przy docieraniu do nich. O tym, jak na rynek nieruchomości i zawód agenta wpływa cyfryzacja, dowiesz się z dzisiejszego artykułu.


14
img
Dobry agent nieruchomości da ci więcej, niż myślisz

Wrzesień 2018

Większość z nas dość sceptycznie podchodzi do współpracy z agentem nieruchomości. Niektórzy zrazili się, trafiając na mało kompetentną osobę, inni wierzą, że są w stanie sami znaleźć idealne mieszkanie czy dom na sprzedaż. Jednak, kiedy kilkutygodniowe poszukiwania okazują się bezowocne, a do tego zabierają więcej czasu, niż sobie wyobraziliśmy, przychodzi moment na zrewidowanie poglądów dotyczących współpracy z biurem nieruchomości. Obojętnie, jakie jest Twoje obecne stanowisko, dobry agent nieruchomości, może dać Ci więcej niż myślisz.


13
img
Chcesz szybko sprzedać nieruchomość?
zorganizuj dzień otwarty!

Wrzesień 2018

Dzień otwarty (ang. open house) to popularny na Zachodzie sposób prezentacji nieruchomości. Polega na umówieniu wszystkich potencjalnych kupców na jeden konkretny dzień, by mogli obejrzeć mieszkanie lub dom. Wymaga to nieco więcej nakładu pracy przy organizacji spotkań, ale daje liczne korzyści z szybszą sprzedażą i wyższą cena na czele.


12
img
Chcesz być skutecznym agentem nieruchomości?
tych błędów nie popełniaj!

Czerwiec 2018

Agent nieruchomości to zawód trudny i wymagający. By dobrze go wykonywać, konieczna jest szczera pasja, zaangażowanie i pozytywny stosunek do ludzi. Ale gdy zależy nam na skuteczności, te cechy mogą nie wystarczyć. Dlatego dziś przedstawiamy najczęściej popełniane przez pośredników nieruchomości błędy. Jeśli dbasz o renomę i powodzenie w zawodzie, unikaj ich jak ognia. Brak strony internetowej W dzisiejszych czasach brak strony internetowej w jakiejkolwiek branży to jeden z grzechów głównych. Zwłaszcza będąc […]


11
img
Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym? cz. 1

Styczeń 2018

Chcąc sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym, musimy liczyć się pewnymi utrudnieniami, a przynajmniej ze zwiększoną ilością formalności. Jednak nie jest to niemożliwe. W końcu to Ty jesteś właścicielem i masz prawo zrobić ze swoją nieruchomością, co zechcesz. Zanim jednak podejmiesz decyzję o sprzedaży, dowiedz się, co musisz zrobić, by transakcja zakończyła się powodzeniem i przyniosła Ci zysk. Kupując mieszkanie na kredyt, bank zostaje wpisany do księgi wieczystej. Nie zmienia to jednak […]


10
img
Perfekcyjna obsługa klienta w branży nieruchomości

Styczeń 2018

Bez względu na to, czy jest to moment pierwszego spotkania w biurze nieruchomości, czy już umówiliście się na oglądanie mieszkania, podczas jednej i drugiej sytuacji warto przestrzegać kilku prostych, ale niezmiernie ważnych zasad. Ich zastosowanie gwarantuje nie tylko powodzenie sprzedaży, ale wpłynie na wasz wizerunek jako agenta oraz postrzeganie całej agencji nieruchomości. Przede wszystkim uśmiech Może się to wydawać banalne, ale tak naprawdę zmienia wszystko. Uśmiech na twarzy drugiej osoby wyraża akceptację i życzliwe […]


9
img
Chcesz zostać agentem nieruchomości?
sprawdź, czy się nadajesz

Marzec 2017

Wydawać by się mogło, że agent nieruchomości komercyjnych to bardzo prosty zawód. Nic bardziej mylnego. Nie wystarczy być dobrym sprzedawcą, choć oczywiście to warunek konieczny. Jednak potrzeba czegoś więcej. Aby osiągnąć sukces w tym zawodzie, niezbędne są zarówno zdolności interpersonalne, jak dogłębna znajomość branży. Nie jest możliwe wejście w świat nieruchomości bez odpowiedniego przygotowania. Agent nieruchomości musi również być empatyczny, czuć potrzeby swojego Klienta, […]


8
img
Agent nieruchomości – wzór zadaniowca w branży

Luty 2017

Dziś pora na luźne refleksje dotyczące tego, jak pracuje perfekcyjnie zorganizowany pośrednik nieruchomości, co wyróżnia go spośród konkurencji i w jaki sposób może osiągnąć sukces. Zapraszam do lektury! Na każdej płaszczyźnie działalności bez odpowiedniego zaplecza i narzędzi trudno jest celować w szczyt naszych możliwości. Dlatego spieszę z pomocą i postaram się przedstawić tzw. podręczny bagaż doświadczeń, dzięki któremu finalizacja transakcji już zawsze będzie tylko formalnością. Oczywisty jest […]


7
img
Motywacja w pracy agenta nieruchomości

Styczeń 2017

Dziś na blogu kilka słów o tym, co motywuje i inspiruje do pracy w branży nieruchomości. O tym, co pomaga rozwinąć skrzydła i regularnie osiągać sukces. Zapraszam do lektury! Wieloletnie doświadczenie w pracy, mnóstwo szkoleń, warsztatów i konferencji, silna wola i niekończąca się perspektywa ogromnej satysfakcji z wykonywanych obowiązków skłoniły mnie do podzielenia się z Wami przepisem na motywacyjny sukces. Z oczywistych względów moją niekwestionowaną inspiracją jest Dave Liniger, założyciel sieci […]


6
img
Personal branding, czyli jak zbudować markę osobistą

Luty 2017

Solidne fundamenty, a więc przemyślana strategia marki osobistej pośredników nieruchomości pozwoli zostać agentkom Jessicą Pearson w branży, a agentom skutecznymi graczami na rynku o charyzmie co najmniej Harvey Spectera. Czym jest personal branding i dlaczego ma duże znaczenie? To przede wszystkim świadome budowanie własnej marki osobistej tak, aby niczym magnes przyciągać potencjalnych odbiorców. Często działania agentów w kierunku budowania marki zamykają się w powszechnie znanych […]


5
img
Nowy rok – nowe możliwości

Grudzień 2016

W ferworze przedświątecznych obowiązków i sylwestrowych planów tworzymy długą listę postanowień noworocznych. Wakacje w tropikach, zmiana samochodu, więcej czasu wolnego czy… nowy dom. Dziś na blogu kilka słów o tym, jak z pomocą agenta nieruchomości odhaczyć jedno z nich. Pośrednik w biurze nieruchomości to osoba, której zadaniem jest przede wszystkim doprowadzenie do finalizacji umowy pomiędzy dwoma zainteresowanymi stronami. Agentem może zostać każdy, niemniej do wykonywania tego zawodu […]


4
img
Agent nieruchomości w mediach społecznościowych

Październik 2016

Dziś postanowiłam podzielić się z Wami refleksjami odnośnie wizerunku agenta nieruchomości w mediach społecznościowych. Powszechnie uważa się, że jeśli nie ma cię na Facebooku, Instagramie czy Twitterze – nie istniejesz. Można z tym polemizować, niemniej niewątpliwie jest w tym ziarno prawdy. Podobno pierwsze wrażenie ma największe znaczenie dla relacji z klientem. Gesty, słowa, aparycja od zawsze determinowały powodzenie każdego kontaktu z drugim człowiekiem. Aby odnosić na tym polu […]


3
img
Dream team, czyli jak stworzyć świetny
zespół agentów nieruchomości – cz. 2

Październik 2016

W poprzednim artykule skomponowałam małą wariację na temat agentów nieruchomości, która nakreśliła proces budowy idealnego zespołu do współpracy w zakresie sprzedaży obiektów. Czym zatem powinni cechować się potencjalni agenci? KOMUNIKATYWNOŚĆ Dla wielu to pojęcie względne lub najczęściej wybierana mocna strona podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nierzadko nie mająca pokrycia w rzeczywistości. Bycie komunikatywnym nie oznacza podejmowania nachalnych prób kontaktu czy rzucania w przestrzeń pustych frazesów dla sztucznego podtrzymania […]


2
img
Dream team, czyli jak stworzyć świetny
zespół agentów nieruchomości – cz. 1

Listopad 2016

Marzysz o doskonałym zespole agentów nieruchomości, którzy szturmem przechwycą rynek i odniosą zwielokrotniony sukces? Zacznij od... siebie. Najpierw Ty zostań superbohaterem branży, a następnie rekrutuj. Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Moje wieloletnie doświadczenie pozwoliło mi na długie obserwacje i wyciągnięcie rzetelnych wniosków – samemu można osiągnąć naprawdę wiele, a ze wsparciem znakomitej grupy wykwalifikowanych i charyzmatycznych agentów jeszcze więcej. Konsekwentne budowanie relacji w branży jest […]


1
img
Kobieta sukcesu, czyli Marta Kulawik w roli prelegenta!

Listopad 2016

Za co kocham swoją pracę? Za to, że jest dynamiczna, rozwojowa i nieprzewidywalna. Dlatego jest mi bardzo miło poinformować, że już 9 listopada w ramach wydarzenia „Konferencje Gratka Nieruchomości” wystąpię z prelekcją „Efektywne umowy na wyłączność i negocjacje” na panelu w Katowicach jako jedyna kobieta z regionu górnośląskiego. Tematem przewodnim konferencji jest efektywność pracy pośrednika nieruchomości. Zakres aspektu jest niezwykle szeroki – zaczynając od motywacji, sposobów komunikacji i efektywnego […]