RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

Dream team, czyli jak stworzyć świetny zespół agentów nieruchomości – cz. 2


img

W poprzednim artykule skomponowałam małą wariację na temat agentów nieruchomości, która nakreśliła proces budowy idealnego zespołu do współpracy w zakresie sprzedaży obiektów. Czym zatem powinni cechować się potencjalni agenci?

KOMUNIKATYWNOŚĆ

Dla wielu to pojęcie względne lub najczęściej wybierana mocna strona podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nierzadko nie mająca pokrycia w rzeczywistości. Bycie komunikatywnym nie oznacza podejmowania nachalnych prób kontaktu czy rzucania w przestrzeń pustych frazesów dla sztucznego podtrzymania konwersacji. To przede wszystkim umiejętność prowadzenia swobodnej rozmowy na każdy temat z zachowaniem rozsądnych granic w relacji agent-klient. Komunikatywność jest sztuką.

KREATYWNOŚĆ

Co zrobić, żeby się wyróżnić? Wystarczy w sposób kreatywny i nietuzinkowy wykorzystać swój potencjał i zaskoczyć partnerów w biznesie. Codzienna praca nie musi wpisać się w nudną rutynę – świetny agent nieruchomości potrafi stworzyć twórczą koncepcję sprzedażową, dynamicznie reagować na zmiany w branży. Wewnętrzna motywacja, silna wola i świadomość swoich specjalistycznych umiejętności bez wątpienia uskrzydla i może wznieść agenta na szczyty jego zawodowych możliwości.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

A wraz z nią systematyczność i dbałość o relacje z klientem. Kiedy dzwoni telefon – odbierz. Dostajesz mail – przeczytaj i odpisz. Masz spotkanie – nie spóźnij się. W przeciwnym razie masz nikłe szanse na to, że transakcja dojdzie do skutku, a twój wizerunek zostaje nadszarpnięty. Tego chcemy uniknąć. Zatem angażuj się w każdy projekt całym sobą. Daj z siebie to, co masz najlepsze.

SKUTECZNOŚĆ

Skuteczność i jeszcze raz skuteczność. Udało ci się sprzedać niewyobrażalną działkę? Jesteś usatysfakcjonowany wysoką prowizją od sprzedaży? Gratuluję. Jednak… nie spoczywaj na laurach. Pamiętaj, że o wiarygodności działań i zaufaniu agenta nieruchomości świadczy jego całokształt, a nie jednorazowy sukces.

Mam to szczęście, że współpracuję z najlepszymi agentami nieruchomości w swoim regionie. Z każdym dniem rośniemy w siłę, na co wskazuje liczba przeprowadzonych transakcji.

Dream Team w branży nieruchomości jest możliwy!

Marta-kulawik.pl

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.