RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

Dobry agent nieruchomości da ci więcej, niż myślisz


img

Większość z nas dość sceptycznie podchodzi do współpracy z agentem nieruchomości. Niektórzy zrazili się, trafiając na mało kompetentną osobę, inni wierzą, że są w stanie sami znaleźć idealne mieszkanie czy dom na sprzedaż. Jednak, kiedy kilkutygodniowe poszukiwania okazują się bezowocne, a do tego zabierają więcej czasu, niż sobie wyobraziliśmy, przychodzi moment na zrewidowanie poglądów dotyczących współpracy z biurem nieruchomości. Obojętnie, jakie jest Twoje obecne stanowisko, dobry agent nieruchomości, może dać Ci więcej niż myślisz.

MOŻESZ LICZYĆ NA PEŁNE ZAANGAŻOWANIE

Poszukiwanie domu lub mieszkania to trudny proces. Wie o tym każdy, kto choć raz próbował się go podjąć. Profesjonalny, przygotowany i zaangażowany agent nieruchomości stanowi więc połowę sukcesu. To on, dzięki empatii i wnikliwemu wywiadowi, jest w stanie doskonale określić potrzeby klienta, a także delikatnie zasugerować mu, że niektóre pomysły czy oczekiwania nie są najlepszym wyborem. Nie jest to łatwe zadanie, klienci bowiem rzadko od razu wiedzą czego chcą, czasem mają nierealne wyobrażenia co do przyszłego domu lub jego ceny. Agent nieruchomości jest więc od tego, by sprowadzić poszukującego na ziemię i przedstawić mu realne możliwości działania. To znacznie ułatwia znalezienie idealnego lokum.

WIĘŹ JEST WAŻNA

Sami z doświadczenia wiemy, że lepiej pracuje nam się z ludźmi, których po prostu lubimy. Podobnie jest w przypadku współpracy z agentem nieruchomości. Jego nastawienie do nas, zaangażowanie w znalezienie nam idealnej nieruchomości może zadecydować o powodzeniu przedsięwzięcia. Wybierajmy więc takiego specjalistę, który wzbudza naszą sympatię, a do tego jest wnikliwy i pomaga nam skonkretyzować nasze potrzeby. Ważne, by postawić na osobę, która słucha, dzięki temu możemy być pewni, że po przedstawieniu naszych potrzeb, agent weźmie sobie nasze uwagi do serca i wyselekcjonuje dla nas najbardziej trafione oferty.

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA

Kiedy już agent znajdzie idealną dla kupującego ofertę, przychodzi czas finalizacji transakcji. Tutaj wiele osób się gubi, gdyż jest to proces żmudny i wymagający znajomości prawa. Działania tym bardziej się komplikują, jeśli konieczne jest załatwienie kredytu mieszkaniowego lub nieruchomość ma niestandardową sytuację prawną. Odnaleźć się w tym wszystkim pomoże nam dobry agent. Posiada on szeroką wiedzę na temat kupna i sprzedaży mieszkań i nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Kupując nieruchomość z pośrednikiem, możemy więc być pewni, że nie zaskoczy nas żadna nieprzewidziana sytuacja lub kruczek prawny, którego nie dopatrzyliśmy.

KILKA ZAWODÓW W JEDNYM

Profesjonalny i skuteczny pośrednik nieruchomości to nie tylko dobry sprzedawca. Ten zawód łączy w sobie kilka kompetencji, które dopiero razem decydują o sukcesie współpracy. Agent musi być po części dobrym psychologiem, wykazywać się empatią w rozmowie z klientem, wyczuwać jego nastawienie do prezentowanej nieruchomości i skutecznie dopasowywać się do oczekiwań. Z drugiej strony musi mieć w sobie coś z prawnika i posiadać niezbędną do dokonania transakcji wiedzę. Bo kiedy w grę wchodzą wysokie kwoty i przyszłość klienta, to nie ma miejsca na pomyłki lub niedopatrzenia.

Tak naprawdę dobrym agentem nieruchomości możemy nazwać wielofunkcyjnego opiekuna, który bezboleśnie przeprowadzi nas przez cały proces kupna lub sprzedaży mieszkania. Zbada nasze potrzeby, przedstawi najlepsze oferty, wynegocjuje najkorzystniejszą cenę, a na końcu szybko i łatwo pomoże domknąć formalności. Jeśli więc szukasz właśnie takiego wsparcia, skontaktuj się z nami. Dołożymy wszelkich starań, by proces transakcji był dla Ciebie maksymalnie skuteczny, szybki i satysfakcjonujący.

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.