RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

Dyscyplina – drugie imię dobrego agenta nieruchomości


img

ORGANIZACJA PRACY AGENTA NIERUCHOMOŚCI

Już kilka razy pisaliśmy o tym, czym powinien charakteryzować się dobry agent nieruchomości. Ważna jest przede wszystkim wiedza branżowa, kwalifikacje, kompetencje marketingowe i umiejętność pracy z ludźmi. Jednak wszystko to nie zapewni nam sukcesu, jeśli nie będziemy dobrze zorganizowani. Jak wprowadzić codzienną dyscyplinę w pracy pośrednika nieruchomości? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym artykule.

TRZYMAJ RĘKĘ NA… POCZCIE

Szybka reakcja na zapytania to dewiza każdego dobrego agenta nieruchomości. Nigdy nie wiadomo, kiedy niewinna porada przerodzi się w finalizację inwestycji. Odpowiadaj więc na wszystkie maile na bieżąco. Jeśli jesteś aktywny w social mediach, pamiętaj również o odpisywaniu na wiadomości od użytkowników. Dzisiejsze czasy wymagają błyskawicznej reakcji, bo jeśli Ty nie odpowiesz, to potencjalny klient pójdzie tam, gdzie reakcja będzie szybsza.

OBIERAJ TELEFON

Tu sytuacja wygląda podobnie jak z mailami. Staraj się zawsze odbierać telefon. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy właśnie nie dzwoni do Ciebie potencjalny kupiec lub sprzedawca. Jeśli musisz wyłączyć komórkę, pamiętaj, by później oddzwonić jak najszybciej. Nie odbierając, narażasz się na utratę atrakcyjnych ofert.

BĄDŹ AKTYWNY W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Posiadanie fan page’a na Facebooku chwali się. Jednak nie może on być martwy. Warto wrzucać na niego posty jak najczęściej. Informuj swoich odbiorców o bieżących ofertach, sukcesach sprzedażowych oraz stań się dostawcą użytecznej wiedzy branżowej. Widząc, Twoją aktywność klient z pewnością chętniej wybierze Twoje biuro nieruchomości niż agenta, który o Facebooku nawet nie słyszał.

ZDOBYWAJ KONTAKTY W REALU

I nie chodzi tylko o spotkania w celu prezentacji mieszkania. Mamy tu na myśli poszerzanie siatki kontaktów w ogóle. Im więcej ludzi wie, że jesteś agentem nieruchomości, tym lepiej dla Ciebie. Jest szansa, że w przyszłości sami skorzystają z Twoich usług lub polecą Cię znajomym. Nie trać takiej okazji.

NIEUSTANNIE SIĘ ROZWIJAJ

Nie ma dobrego agenta bez nieustającej chęci rozwoju. Dokształcanie musisz wpisać w swoją codzienną aktywność. Może być to śledzenie for branżowych, czytanie artykułów, uczestnictwo w grupach dyskusyjnych, kursach i prelekcjach. Staraj się trzymać rękę na pulsie i nie zostawaj z tyłu.

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.