RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

5 atutów pracy pośrednika


img

Praca pośrednika to świetny zawód dla osób pewnych siebie, przedsiębiorczych i ceniących pracę z ludzi. Jest wiele powodów, dla których warto rozpocząć swoją przygodę z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Sprawdź pięć zalet najczęściej wymienianych przez agentów!

Agenci nieruchomości zgodnie potwierdzają, że ta praca ma wiele zalet. Jakie są wymieniane najczęściej? Oto pięć najważniejszych!

 1. Zarobki
  Według różnych statystyk agenci są bardzo zadowoleni z poziomu wynagrodzenia, które z roku na rok są coraz wyższe. Uważają, że wynagrodzenie jest satysfakcjonujące i wystarcza na godne życie, bez wyrzeczeń. Prowizja zależy przede wszystkim od liczby sprzedanych nieruchomości. Należy wziąć pod uwagę fakt, że liczba transakcji zależy od sytuacji gospodarczej. W obecnej sytuacji epidemicznej, niestety nie można być optymistycznym. Liczba transakcji maleje, między innymi ze względu na obawy zarażenia podczas prezentacji oraz małą dostępność kancelarii notarialnych.
 2. Praca z ludźmi i w biurze
  Praca agenta nieruchomości to połączenie pracy biurowej i w terenie. Dzięki temunie można narzekać na nudę. Każdy dzień wygląda inaczej i łączy w sobie różne aktywności. Jest czas na wykonywanie telefonów, promowanie ofert, spotkania z klientami i prezentacje nieruchomości, załatwianie formalności w urzędach. Cały czas coś się dzieje i czas w pracy bardzo szybko mija.
 3. Pomoc i wsparcie dla innych
  Agenci nieruchomości mają dużą satysfakcję ze swojej pracy, dzięki temu, że pomagają innym, wspierają ich i doradzają. To motywujące, kiedy klienci są wdzięczni za znalezienie wymarzonej nieruchomości lub pomoc w szybkiej sprzedaży, kiedy borykają się z problemami finansowymi lub osobistymi.
 4. Szkolenia
  Ogromnym atutem pracy agenta nieruchomości jest możliwość, a nawet obowiązek ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Jest szereg szkoleń dedykowanych dla pośredników nieruchomości. Sprzyjają one nawiązywaniu nowych kontaktów, podnoszeniu wiedzy i umiejętności.
 5. Elastyczne godziny pracy
  Wyjątkowość tej pracy polega na elastycznym dostosowaniu godzin pracy. To wspaniałe, że agent, może sam decydować o czasie i ilości wykonywanej pracy. Dzięki temumoże dostosować grafik do swoich potrzeb. Szczególnie ważne jest to dla osób, które mają dzieci. Mogą tak zaplanować pracę, aby odebrać dzieci ze szkoły, zawieźć na zajęcia dodatkowe itp.

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.