RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

Co jest najtrudniejsze w pracy agenta?


img

Zawód agenta nieruchomości to nie tylko plusy, ale też minusy. Pośrednicy nieruchomości zgodnie potwierdzają, że ich praca wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Nie ma ich wiele, ale jak w każdej pracy są takie, które w pewnym stopniu utrudniają pracę. Oto 5 najczęściej wymienianych wad pracy pośredników nieruchomości.

  1. Niecierpliwość klientów
    Agentów nieruchomości najbardziej frustruje zachowanie klientów, którzy nie mają wyczucia czasu. Jako przykład jeden z agentów opowiada o sytuacji, kiedy klient dzwoni w niedzielę wieczorem, że koniecznie dzisiaj chce zobaczyć nieruchomość. Agent organizuje opiekę do dzieci, dzwoni do właściciela nieruchomości i jedzie na prezentację. W tym czasie dzwoni klient i mówi, że się jednak rozmyślił. To trudne sytuacje, niestety nierozerwalnie związane z tym zawodem.
  2. Niezdecydowanie klientów
    Klienci często mówią, że chcą kupić nieruchomość, ale tak naprawdę nie są zdecydowani. Jeżdżą na prezentacje, przeglądają oferty, ale żadna nie jest dla nich wystarczająco atrakcyjna. Jak się później okazuje, wcale się są zainteresowani nabyciem. Zdarza się, że oglądają mieszkanie, a później kombinują, jak kupić ją bez udziału pośrednika. Tylko po to, aby nie zapłacić prowizji. To bardzo przykre dla każdego pośrednika, który poświęca swój cenny czas i nie otrzymuje za to wynagrodzenia. Czasem okazuje się, że potencjalni klienci nie sprawdzili swoich możliwości finansowych i nie mają zdolności kredytowej.
  3. Niedocenianie
    Praca pośrednika jest bardzo często niedoceniana. Ludziom wydaje się, że pośrednicy „za nic” oczekują prowizji. Tak naprawdę, nie mają świadomości ile działań, agent musi poczynić aby doprowadzić do transakcji.Począwszy od przyjęcia oferty, opracowania jej, wyprawowania, wyszukania niezbędnej dokumentacji, znalezienie klienta oraz doprowadzenie do transakcji. To długa i żmudna praca, którą doceniają nieliczni.
  4. Uzależnienie od sytuacji gospodarczej
    Ilość transakcji ma wpływ na zarobki. W dobrej sytuacji na rynku nieruchomości liczba transakcji jest wysoka, ale kiedy w gospodarce zaczyna źle się dziać, ma to bezpośredni wpływ na rynek nieruchomości – i zarobki agentów. Agenci zazwyczaj prowadzą działalność gospodarczą, której koszty ponoszą bez względu na wypracowane prowizje. Kiedy w gospodarce kwitnie, agenci nieruchomości czują to od razu!
  5. Praca pod godzinach
    Klienci zazwyczaj mają czas na prezentacje nieruchomości popołudniami i w weekendy. Decydując się na pracę w zawodzie agenta nieruchomości, należy wziąć pod uwagę fakt, że praca często będzie wykonywana w takich właśnie godzinach. Ma to wpływ na życie rodzinne, które trzeba dostosować do swojej zawodowej aktywności. Liczy się wówczas umiejętność planowania i organizacji czasu… i duża dawka cierpliwości, ze strony najbliższych!

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.