RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

Coaching agenta – czy warto trenować?


img

Jak najbardziej! Biura nieruchomości coraz częściej postrzegają wartość pracownika w kontekście Jego kompetencji. Nie mniej ważne jest jego nastawienie i motywacja. Zasadniczym pytaniem jest, czy agent nieruchomości wykazuje zaangażowanie i czy jest zainteresowany kierunkowym rozwojem i doskonaleniem swoich umiejętności. Najważniejsza bowiem jest świadomość potrzeby udziału w szkoleniu coachingowym!

Agent nieruchomości jest szczególnie narażony na wypalenie zawodowe, osłabienie motywacji do pracy przez częsty brak efektów. Pracuje w specyficznym rynku, w którym Jego wynagrodzenie jest uzależnione od ciężkiej pracy. Czasem zdarza się, że traci motywację, przez co Jego praca staje się mniej wydajna. Aby się przed tym ustrzec warto brać udział szkoleniach coachingowych, które są w stanie rozwijać kompetencje zawodowe i osobiste.

Kariera może zostaćzdefiniowana jako ciągłe zdobywane doświadczenia zawodowego. Rozumieją to także duże biura nieruchomości, którym zależy na rozwoju pracowników, bo wiedzą, jaką ma dla nich wartość Jego praca. Szkolenia stanowią jedną z form inwestowania w rozwój kapitału ludzkiego. Ma to na celu podniesienie jakości świadczonych usług pośrednika nieruchomości.

Coaching agenta nieruchomości ma na celu przyspieszanie tempa rozwoju i polepszenie efektów działania. Głównie polega to na wyznaczaniu celów i dążeniu do ich osiągnięcia. Takim celem może być na przykład liczba transakcji do przeprowadzenia w skali roku, czy liczba ofert pozyskanych do portfolio w ciągu miesiąca. Celem może być również nauka technik negocjacji czy sprzedażowych w jakimś określonym z góry terminie. Coach w tym procesie pomaga agentowi wyznaczyć cele, a także motywuje do ich osiągania.

Coaching biznesowy agenta nieruchomości ma zatem znaczenie w kierunku zwiększania efektywności, utrzymywania wysokich standardów pracy, a także wprowadzeniainnowacyjności do swoich działań. Czasem szkolenia coachingowe są organizowane dla całego zespołu agentów, aby wzmocnić relacje wewnątrz zespołu oraz podnieść efektywność pracy. Ważny jest wybór odpowiedniego trenera. Dobry coach potrafi w osobie bez motywacji wzniecić chęć do działania, co w przypadku agentów nieruchomości ma ogromne znaczenie. Agenci nieruchomości szczególnie cenią nauki coacha Toma Ferry’ego. Jego misją jest pomaganie agentom nieruchomości w osiąganiu sukcesów zawodowych.

Zasadniczym pytaniem w procesie podnoszenia kompetencji jest odpowiedź na kluczowe pytanie: Czy chcesz czekać na sukces, czy chcesz przyspieszyć ten proces? W przypadku pracy agentów nieruchomości, sukces rzadko nadchodzi sam. Zazwyczaj wymaga podejmowania wielu prób i ciężkiej pracy, ale dzięki wsparciu trenerów, agent jest w stanie osiągnąć sukces w szybkim tempie.

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.