RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

Dzień z życia agenta nieruchomości

Myślisz o karierze agenta nieruchomości, ale nie wiesz, czego możesz się spodziewać? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł, w którym dowiesz się, jak wygląda typowy dzień z życia pośrednika. Dzięki temu łatwiej ocenisz, czy to praca dla Ciebie.

Agent nieruchomości to zawód, w którym ma się szerokie spektrum działania. Trzeba umieć połączyć ze sobą kilka umiejętności. Najważniejsze są oczywiście kompetencje interpersonalne, ale przyda się też świetna organizacja, znajomość prawa, konstruowania umów, doradztwo szeroko pojęte, znajomości marketingu i promocji w Internecie i wiele innych. Pośrednik to człowiek – orkiestra, którego zadaniem jest przeprowadzenie kupującego mieszkanie przez cały proces tak, by o nic nie musiał się martwić.

To duża odpowiedzialność. Na szczęście, pracując w agencji nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem, takiej jak Re/max Gold, możesz uczyć się od prawdziwych profesjonalistów.

OBOWIĄZKI AGENTA NIERUCHOMOŚCI

Do najważniejszych obowiązków agenta nieruchomości należy kontakt z klientem mailowy, telefoniczny i bezpośredni, promocja oferowanych nieruchomości w Internecie, prezentacja mieszkań i domów, podpisywanie umów, pośredniczenie w negocjacjach między kupującymi i sprzedającymi nieruchomości oraz zadbanie o wszystkie kwestie prawne i administracyjne dotyczące finalizacji transakcji.

Sporo tego, prawda? Jak doświadczony agent łączy te wszystkie czynności w jednym dniu roboczym?

PORANEK AGENTA NIERUCHOMOŚCI

Dzień pracy zaczyna się zazwyczaj od wizyt w biurze. To czas odpowiadania na zapytania klientów, zamieszczania ogłoszeń nowych mieszkań i innych nieruchomości w Internecie. To także moment na przeanalizowanie dostępnych ofert i dopasowanie ich do potrzeb klientów, by móc przedstawić im jak najbardziej satysfakcjonujące propozycje.

Rano warto też wykonać kilka telefonów, by umówić spotkania, które najczęściej odbywają się w dalszej części dnia. Zazwyczaj bowiem potencjalni kupcy i sprzedający także są w tym czasie w pracy. Stąd pierwsza część dnia to najlepszy czas na wszelkie prace biurowe, łącznie z przygotowywaniem umów, materiałów promocyjnych, ofert itd.

POPOŁUDNIE AGENTA NIERUCHOMOŚCI

Po załatwieniu spraw biurowych przychodzi czas na pracę w terenie. Wczesne godziny popołudniowe to zazwyczaj czas wizyt w sądach, u notariuszy, doradców kredytowych, spółdzielniach mieszkaniowych i wszystkich innych urzędach, z którymi współpraca jest konieczna przy sprzedaży mieszkania.

WIECZÓR AGENTA NIERUCHOMOŚCI

Ze względu na specyfikę pracy, pośrednik często musi pracować wieczorem. Wtedy bowiem jest najlepszy czas na prezentację oferowanych mieszkań potencjalnym kupcom oraz spotkania w mieszkaniach osób sprzedających. O tej porze te klienci przychodzą też do biura nieruchomości podpisać umowę, rozwiać swoje wątpliwości i dopytać o szczegóły transakcji lub oferty.

Na podstawie tego opisu, wydawać by się mogło, że agent nieruchomości właściwie cały dzień jest pracy. Nic bardziej mylnego. Część z tych zajęć nie jest bowiem wykonywana codziennie, a jedynie od czasu do czasu. Niecodziennie też pośrednik musi pojawić się w biurze, czasem tylko wieczorem spotka się z klientem na prezentację mieszkania. Grafik działań jest w przypadku tego zawodu bardzo elastyczny nie ma więc problemu z umówieniem się w między czasie na wizytę u lekarza, zawiezieniem i odebraniem dzieci ze szkoły czy zjedzeniem wspólnego obiadu z rodziną czy wzięcia całego dnia w tygodniu wolnego na załatwienie własnych spraw lub odpoczynek.

Oczywiście własny rytm pracy wypracowuje się z biegiem czasu i doświadczeniem. Każdy agent nieruchomości się z tym zmagał. Ale Ci, którym udało się wypracować własną pozycję na rynku i stworzyć najlepszą dla siebie strategię działania, bardzo sobie chwalą wolność i niezależność, jaką oferuje ten zawód.

Jeśli i Ty czujesz, że odnalazłbyś się w tak elastycznej formie pracy obfitującej w zadnia o zróżnicowanym charakterze, skontaktuj się z nami. Biuro nieruchomości Re/max Gold z przyjemnością podzieli się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem oraz pomoże Ci stać się najlepszym agentem w mieście.

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.