RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

Motywacja w pracy agenta nieruchomości


img

Dziś na blogu kilka słów o tym, co motywuje i inspiruje do pracy w branży nieruchomości. O tym, co pomaga rozwinąć skrzydła i regularnie osiągać sukces. Zapraszam do lektury!

Wieloletnie doświadczenie w pracy, mnóstwo szkoleń, warsztatów i konferencji, silna wola i niekończąca się perspektywa ogromnej satysfakcji z wykonywanych obowiązków skłoniły mnie do podzielenia się z Wami przepisem na motywacyjny sukces. Z oczywistych względów moją niekwestionowaną inspiracją jest Dave Liniger, założyciel sieci RE/MAX, dzięki któremu wiem, że realizacja biznesowych marzeń to przede wszystkim ciężka praca i wiara we własne możliwości.

Z pewnością niezwykle pomocne są postawy osobistych autorytetów z różnych dziedzin, mogą to być przedstawiciele nurtów literackich, filozofowie, specjaliści konkretnej branży. Ich nastawienie wspaniale motywuje do działania, choć panuje powszechne przekonanie, iż motywacja jest tylko (a może aż) doskonałym startem, natomiast to nawyk pozwala nam wytrwać.

Świetną inspiracją dla stworzenia własnego ja w branży nieruchomości są również światowe trendy i narzędzia w zarządzaniu oraz szeroko pojętym marketingu. Wyjątkowa komunikacja z klientem, budowanie zaufania w relacjach z kontrahentami i konsekwencja w działaniu to bez wątpienia klucz do osiągnięcia zamierzonych planów i utorowanie sobie pewnej drogi do sukcesu.

Znalezienie sensu w tym, co robię nie było trudne. Świadomość swoich mocnych stron i zamiana słabych w silniejsze, pozytywne nastawienie i codzienna praktyka w zawodzie spowodowało, że mogę jeszcze więcej.

Najgorszym rozwiązaniem jest wycofanie się i blokada, którą bardzo często ludzie narzucają sobie w przypływie chwili zwątpienia. W tym przypadku „czasem trzeba zrobić krok w tył, by móc zrobić dwa do przodu” zdecydowanie nie znajduje odzwierciedlenia.

Mogłabym wymienić kilkoro guru motywacji, niemniej każdy z nas ma z pewnością swoich mistrzów. Wam zostawiam jednak do motywacyjnej refleksji kilka cytatów.

  1. „Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce” – Daniel Webster
  2. „Twój los zależy od Twoich nawyków” – Brian Tracy
  3. „Najlepszy czas na działanie jest teraz!” – Mark Fisher
  4. „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu” – Konfucjusz

Pomogło?

Pozdrawiam, Marta Kulawik

Marta-kulawik.pl

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.