RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

Agent nieruchomości – dlaczego warto?


img

Myślisz o przebranżowieniu? Obecna praca Cię nudzi? Brakuje Ci kontaktu z ludźmi, nowych wyzwań lub poczucia realnego wpływu na to, co robisz? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie idealną propozycję pracy. To agent nieruchomości! Zawód, którego podjęcie nie wymaga kończenia długoletniej szkoły. Jedyne czego potrzebujesz to zapału, energii, wytrwałości i wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. To na początek wystarczy, by rozwinąć skrzydła jako pośrednik nieruchomości. Sprawdź, dlaczego warto.

IDEALNY ZAWÓD NA PRZEBRANŻOWIENIE

Coraz więcej osób w pewnym momencie swojego życia czuje, że musi coś zmienić. Z biegiem czasu bowiem okazuje się, że dotychczasowa praca to jednak nie to. Możliwe też, że należysz do tych, którzy co kilka miesięcy próbują zaistnienia w nowej branży, ale nadal nie znaleźli swojej pasji. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to zawód agenta nieruchomości może okazać się tym, czego Ci brakowało.

To profesja, w której sam jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Masz bardzo dużą sprawczość i decyzyjność, pracujesz, kiedy chcesz i ile chcesz. Taki system wymaga oczywiście samodyscypliny, ale coś za coś. Jeśli dobrze się zorganizujesz, masz szansę na naprawdę atrakcyjne zarobki.

Warto podkreślić, że, by zostać agentem nieruchomości, wystarczy średnie wykształcenie, nie trzeba też kończyć żadnych kursów, ani zdobywać licencji. Oczywiście, jak w każdej branży tak i tu, warto się dokształcać, jednak na początek wystarczy jedynie motywacja i chęć zdobyć nowych doświadczeń.

SZANSA NA WYSOKIE ZAROBKI

Zawód pośrednika nieruchomości kusi również ze względu na zarobki. Faktem jest, że nie ma tu górnej granicy wysokości Twojej pensji. Wszystko zależy od poziomu zaangażowania, determinacji, wytrwałości i skuteczności. Jednak od samego początku, należy postawić sprawę jasno. Zawód agenta nieruchomości to nie jest „łatwy pieniądz”. Nastaw się na intensywną pracę, która z czasem jednak zacznie dawać wymierne rezultaty wprost proporcjonalne do Twojego zaangażowania.

WEŹ KARIERĘ W SWOJE RĘCE

Zawód agenta nieruchomości to idealna propozycja dla tych, którzy chcą mieć wpływ na przebieg własnej kariery zawodowej. Tutaj zależy od Ciebie właściwie wszystko: czas, który poświęcisz na pracę, dobór klientów, konstruowanie ofert, sposób działania. Nikt nie mówi Ci co, kiedy i jak masz robić. W końcu możesz poczuć wolność i niezależność, której tak brakuje w pracy na etacie.

Pamiętaj jednak, że wszystko ma swoją cenę. Z wolnością idzie w parze odpowiedzialność. Nie łudź się więc, że zawód agenta nieruchomości gwarantuje sukces, przez sam fakt zostania pośrednikiem. To tak nie działa. Możemy Cię jednak zapewnić, że to branża, w której zależność między stopniem zaangażowania, a efektami działań jest bardzo widoczna. Jeśli akceptujesz tę prostą zasadę i jesteś otwarty na nowe wyzwania, uzbrojony w cierpliwość oraz samodyscyplinę, to zawód agenta nieruchomości może być dla Ciebie.

Zaintrygowany? Dołącz teraz do zespołu jednej z największych agencji nieruchomości na świecie Re/max Gold i zacznij pracować na swój sukces.

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.