RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

Jak powinien się nosić agent nieruchomości?


img

Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, ale... są profesje, w których to powiedzenie raczej nie jest respektowane. Jedną z nich jest branża nieruchomości. Od pośredników wymaga się schludnego, eleganckiego i przede wszystkim profesjonalnego ubioru. To bowiem jak się prezentujemy, przekłada się na to, jak odbierają nas klienci. W tym zawodzie bardziej obowiązuje zasada „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Jak więc się nosić, by wzbudzać zaufanie?

Na wstępie trzeba podkreślić, że sposób ubierania się agenta nieruchomości ma niebagatelne znaczenie. Nie ma się co czarować, że klienci nie zwracają uwagi na naszą aparycję. Wręcz przeciwnie, oceniają nas już po pierwszych sekundach spotkania i często na tej podstawie podejmują nieświadomą decyzję o dalszej współpracy. Warto więc zadbać o odpowiednią prezencję.

Zawód agenta nieruchomości należy do profesji, w których bardzo dużo obcuje się z ludźmi. Ponadto występuje się w roli eksperta. Warto więc podkreślać ubiorem nasz profesjonalizm, wiedzę i doświadczenie. Strój do pracy powinien być przede wszystkim schludny i elegancki, a jednocześnie stonowany. Nie chcemy przecież, by nasz outfit odwracał uwagę od tego, co mamy do przekazania klientowi. Innymi prawami również rządzi się dress code pośrednika mężczyzny i kobiety. Oto kilka wskazówek dla każdej z płci.

UBIÓR MĘSKI

Agentów nieruchomości obowiązuje tzw. styl business formal lub casual. Zawiera się w nim konieczność noszenia garnituru, najlepiej granatowego lub grafitowego. Koszula z kolei powinna być jednolita w kolorze błękitu, bieli lub pastelowego różu. Do tego nie zapomnijmy o eleganckim obuwiu, które z paskiem do spodni powinno tworzyć komplet.

UBIÓR KOBIECY

Mogłoby się wydawać, że agentki nieruchomości mają zdecydowanie szersze pole do popisu w kwestii garderoby w porównaniu z panami. Jednak także je obowiązują ścisłe zasady. Panie mogą wybrać pomiędzy klasyczną sukienką, spódnicą a eleganckimi spodniami. Gama kolorystyczna stroju nie może być zbyt krzykliwa. Polecamy czerń, biel, granat, szarości lub czerwień. Oczywiście agentki nieruchomości również obowiązuje elegancka koszula, pod którą należy zakładać bieliznę w cielistym kolorze, by nie prześwitywała spod materiału. Buty powinny być eleganckie z zakrytymi palcami. Do spódnicy czy sukienki zakładamy rajstopy.

UBIÓR AGENTA NIERUCHOMOŚCI – TYCH BŁĘDÓW NIE POPEŁNIAJ!

Do najczęstszych błędów popełnianych przez mężczyzn zalicza się noszenie garnituru ze sztucznego materiału. Latem może się to okazać prawdziwym strzałem w kolano. Ponadto niezbyt dobrze widziane jest również rozpinanie marynarki, kiedy się stoi lub zakładanie do garnituru butów z cholewką powyżej kostki. Należy również pamiętać, by wystrzegać się koszul z krótkim rękawem. A jeśli zakładamy krawat, to zawsze zapinajmy kołnierzyk po ostatni guzik.

Z kolei panie muszą pamiętać, by ich strój był jak najmniej wyzywający. Spódnica nie może być zbyt krótka, najlepsza długość to do kolana lub dłuższa. Nie zapominajmy również o dekolcie, nie może być zbyt duży. Równie ważny jest obcas. W stroju biznesowym dopuszczalna jest maksymalnie 5-centymetrowa szpilka.

Strój profesjonalnej agentki nieruchomości powinien być także pozbawiony wszelkich błyszczących, prześwitujących czy koronkowych akcentów. Ramiona powinny być zawsze zakryte, podobnie jak stopy. W kwestii makijażu ograniczmy się także do subtelnego podkreślenia urody. Latem natomiast stawiajmy na naturalne i cienkie materiały, które mimo swojej długości zapewnią nam komfort noszenia.

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.