RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

Chcesz być skutecznym agentem nieruchomości? – tych błędów nie popełniaj!


img

Agent nieruchomości to zawód trudny i wymagający. By dobrze go wykonywać, konieczna jest szczera pasja, zaangażowanie i pozytywny stosunek do ludzi. Ale gdy zależy nam na skuteczności, te cechy mogą nie wystarczyć. Dlatego dziś przedstawiamy najczęściej popełniane przez pośredników nieruchomości błędy. Jeśli dbasz o renomę i powodzenie w zawodzie, unikaj ich jak ognia.

BRAK STRONY INTERNETOWEJ

W dzisiejszych czasach brak strony internetowej w jakiejkolwiek branży to jeden z grzechów głównych. Zwłaszcza będąc agentem nieruchomości, trzeba o nią szczególnie zadbać. Większość osób szukających mieszkania do kupienia lub pomocy w sprzedaży nieruchomości, sięgnie właśnie po Internet.

Jednak posiadanie strony to nie wszystko. Pamiętajmy, że to nasza wizytówka, powinna być więc zrobiona profesjonalnie. Najlepiej zlecić to specjalistom. Równie istotne jest, co na niej zamieścimy. Zastanówmy się, czego poszukuje klient i takie informacje umieśćmy na naszej stornie. To przykuje jego uwagę i zachęci do kontaktu z nami, a stąd już tylko krok do podjęcia współpracy.

LEKCEWAŻENIE SIŁY MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Media społecznościowe to olbrzymi kanał marketingowy, którego grzechem jest nie wykorzystać. Lekceważące podejście tyczy się przede wszystkim doświadczonych agentów nieruchomości, którzy zaczynali karierę, kiedy Internet jeszcze w Polsce raczkował. Obecnie czasy się zmieniły. Nie będąc aktywnym na Facebooku czy Instagramie, tracimy szansę na pozyskanie nowych, głownie młodych klientów.

Jeśli więc nie poruszamy się zbyt płynnie w wirtualnym świecie, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy poprowadzą za nas portale w mediach społecznościowych i wdrożą skuteczne kampanie reklamowe.

NIEUDOLNY E – MAIL MARKETING

E – mail marketing wciąż jest uznawany za jedno ze skuteczniejszych narzędzi pozyskiwania klienta, jednak trzeba się nim posługiwać z głową. Zasypywanie odbiorców lawiną maili, w dodatku z niespersonalizowanymi ofertami, może przynieść odwrotny skutek. Tworząc newslettery, trzeba więc wziąć pod uwagę do kogo i jak często je wysyłamy. Tylko wówczas możemy liczyć na pozytywny efekt.

NIEPROFESJONALNE PODEJŚCIE

Mogłoby się wydawać, że działania internetowe to podstawa na dzisiejszym rynku usług agenta nieruchomości, ale to tylko część prawdy. Z drugiej strony jest przecież jeszcze cała obsługa klienta, która, jeśli zostanie wykonana nieprofesjonalnie, nie przyniesie żadnych efektów i dodatkowo zszarga nam opinię, a tego byśmy na pewno nie chcieli.

Powinniśmy więc wystrzegać się nieproklienckiego nastawienia i braku zaangażowania. Trzeba pamiętać, że każde spotkanie z potencjonannym kupcem czy sprzedawcą mieszkania to szansa na dobicie targu. Im my więcej damy od siebie, tym będziemy skuteczniejsi, a co za tym idzie, chętniej wybierani do współpracy przez kolejne osoby.

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.