RE/MAX GOLD

Rozpocznik swoją karierę w RE/MAX!

Blog

Dyscyplina – drugie imię dobrego agenta nieruchomości


img

ZOSTAŃ AGENTEM Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!

Zawód pośrednika nieruchomości cieszy się niegasnącą popularnością, jednak sukces w branży osiągają nieliczni. Zacząć jest łatwo, ale tylko prawdziwym zaangażowaniem i pasją można utrzymać się w zawodzie i przekuć swoje talenty w naprawdę atrakcyjne zarobki. Co jest więc gwarancją sukcesu dobrego agenta nieruchomości? Poznaj najważniejsze czynniki.

PO PIERWSZE, WIEDZA

Bez tego ani rusz. Jeśli myślisz o karierze agenta nieruchomości, nastaw się na gruntowną naukę. To nie jest zawód dla tych, który uważają pracę jedynie za dodatek do życia. W tej dziedzinie, by osiągnąć sukces naprawdę trzeba tego chcieć. Nie znaczy to jednak, że jest to niemożliwe. Szanse ma każdy, kto wystarczająco mocno się zmobilizuje i podejmie określone kroki. Zdobycie niezbędnej wiedzy to pierwszy z nich. Kolejny to pozyskanie informacji na temat sytuacji na lokalnym rynku nieruchomości. Jego znajomość pozwoli Ci wyprzedzić konkurencję, skuteczniej dopasowując oferty do potrzeb klientów.

PO DRUGIE, OFERTA

Obecnie poszukiwanie nieruchomości do wynajęcia czy na sprzedaż odbywa się głównie przez Internet. Chcąc więc dotrzeć do największej ilości potencjalnych klientów, a przede wszystkim do tych, którzy faktycznie mogliby być zainteresowani nieruchomością, musimy posiąść zdolność przygotowywania skutecznej oferty. Na tym blogu wiele razy już pisaliśmy o sprzedażowej mocy dobrego zdjęcia, home stagingu czy samego opisu nieruchomości. W tych artykułach znajdziesz cenne wskazówki, które pomogą Ci stworzyć ofertę najlepszą na rynku. Kluczem do sukcesu jest takie przedstawienie mieszkania, by maksymalnie uwypuklić jego atuty i zatuszować, chociaż nie przekłamywać, wady. Warto również przed publikacją rozeznać się w cenach podobnych mieszkań czy domów w okolicy, by ustalić optymalną kwotę.

PO TRZECIE, PROMOCJA

Tak samo jak szukamy ofert mieszkaniowych w Internecie, tak samo jest to pierwsze medium, do którego sięgamy w celu znalezienia dobrego agenta nieruchomości. Warto więc być w sieci nie tylko obecnym, ale też aktywnym. Zastanów się czy sam wybrałbyś agenta, na temat którego znalazłeś jedynie numer telefonu i adres biura, czy raczej osobę, która może pochwalić się własną stroną internetową, na bieżąco aktualizowaną, a w dodatku aktywną w mediach społecznościowych i do tego prowadzącą eksperckiego bloga? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama. Klient szuka specjalisty w branży, pokaż mu więc że takim jesteś. Dzięki Internetowi masz ku temu nieograniczone możliwości, wystarczy tylko po nie sięgnąć.

Oczywiście zaistnienie w branży nieruchomości wymaga jeszcze innych umiejętności, ale wymienione 3 są naprawdę kluczowe i tworzą znakomitą bazę do dalszego rozwoju i kariery w zawodzie. Nie czekaj więc dłużej z realizacją własnego sukcesu i stań się takim pośrednikiem nieruchomości, jakiego sam chciałbyś spotkać.

Autor - Marta Kulawik

Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji – z korzyścią dla Klienta.